Digitalt informationstillfälle 14 november

Pga Covid-19 situationen och de lokala restriktioner som nu gäller så blir tyvärr det fysiska informationstillfället på lördag den 14 november, vid Medåkers bygdegård, ersatt av ett digitalt möte istället.

Styrelsen kommer att sända live via Medåkers Friskolas Facebook lördag den 14 november kl 13.00. Efter informationen är alla välkomna att ställa frågor direkt i livechatten.

Har man inte möjlighet att delta under livesändningen och har funderingar och frågor så är man välkommen att höra av sig till oss via mail, info@medakersfriskola.se eller ringa vår kommunikatör Katja 070-7495755.

Elevanmälan öppnar alltså nu på lördag den 14 november och elevkön bildas utefter anmälningsdatum. Läs mer om elevanmälan på sidan Anmälan till elevkö.

Styrelsen ser fram emot att istället bjuda in er alla till våren, då vi också har möjlighet att visa upp våra skollokaler!